02-623-6223אמציה 4 ירושלים
דף הבית / הרב בני לאו / מאמרים / אקטואליה / אולי סוף סוף יוכלו השבטים לבוא זה בזה?

אולי סוף סוף יוכלו השבטים לבוא זה בזה?

אקטואליה

בוקר עולה על הארץ, עם הפסקת אש חדשה. שוב תקווה מזדחלת בשקט במעלה הגב. אולי הפעם?

בוקר ט"ו באב זורח. "יום שהותרו השבטים לבוא זה בזה".

אני קורא בכאב את מילותיו של נחום ברנע, העיתונאי המוכשר והמושחז, על הסכנה שמרחפת על מדינת ישראל עם התעצמות שדרת הפיקוד בצה"ל של בוגרי המכינה בעלי. גם הוא מצטרף לשבט היורק על פניו של ציבור שבחר לקחת אחריות לגורלה ועתידה של מדינת ישראל, בכל מחיר?

ואז מגיע העיתונאי המוכשר והמושחז מהשבט האחר, קלמן ליבסקינד, ובהינף מקלדת עורף את ראש הקולגה שלו: "נחום ברנע הוא איש מנוול". לא התאפקתי ונכנסתי לדף הפייסבוק של קלמן. השפה של הרשת החברתית מבלבלת. אלפי סימוני "אהבתי". מאות השיתופים מלאים בתוספת שמן למדורת השנאה. אז אוהבים או שונאים? התשובה לדאבון הלב פשוטה. אוהבים את השבט שלי ושונאים את השבט האחר.

קלמן יקר. גם נפשי קצה באלימות המילולית והתקשורתית של אותו קומץ כותבי "הארץ" (ושכניהם לדעה) שחושבים שגנבו להם את המדינה. אבל אני תוהה על הסגנון. מה הועלת? כמו במשחק שכונתי אלים "הראית להם". נתת לו בשיניים. כל הכבוד! הפכת לגיבור השכונה.

אנחנו, אנשי הציונות הדתית, קיבלנו על עצמנו את האחריות לשלומה וטובתה של המדינה. למה לדרדר את הקהל שלך לשיח אלים?

אני מביט מהחלון ורואה את קו המזרח מתבהר ליום חדש. הרואה אומר "ברקאי". אבא של ברקאי שור ז"ל ביקש בלוויה של בנו שנשמור על הרוח הגדולה שעוטפת אותנו. אבא של הדר גולדין ז"ל הקריא לנו בלוויה של בנו את המילים של ר' אלימלך מליז'נסק: "אדרבה, תן בליבנו שנראה כל אחד מעלת חברנו ולא חסרונו". זה פס הקול של אנשי תורה ועבודה שמחוברים לאחריות לכלל ישראל.

אולי סוף סוף יוכלו השבטים לבוא זה בזה?

פורסם במקור:

דף הפייסבוק של הרב בני לאו

פורסם בתאריך:

ט"ו באב, התשע"ד |  11.08.2014

אולי גם זה יעניין אותך: