02-623-6223אמציה 4 ירושלים

מאמרים

מאמרים - הרב בני לאו

ברוכים הבאים למדור המאמרים של הרב בני לאו

במדור זה מרוכזים שלל המאמרים אשר נכתבו במרוצת השנים על ידי הרב בני לאו. המאמרים הללו מספקים הצצה על השקפתו החינוכית הנדירה – ועל התמודדות עם סוגיות חברתיות שונות ומורכבות בצל ההלכה.

מאמרים אחרונים בקטגוריית פרשת השבוע

קטגורית פרשת השבוע מכילה את פינת "הממתק לשבת" המפורסמת בדף הפייסבוק של הרב בני. בפינה זו מעניק הרב בני לאו התייחסות מעמיקה ועכשווית לפרשת השבוע – וזאת תוך התייחסות לעניינים העומדים על הפרק.

מאמרים אחרונים בקטגוריית אקטואליה

קטגורית "אקטואליה" מכילה מאמרים שונים אשר נכתבו ע"י הרב בני לאו, בין אם כמאמר מערכת במדיות השונות, ובין אם פוסט קצר אשר נכתב בדף הפייסבוק שלו.הנכם מוזמנים לעיין במאמרים השונים במדור זה.

מאמרים אחרונים בקטגוריית השקפה

גישתו החינוכית של הרב לאו דוגלת בפתיחות ובהקשבה, הן בפסיקתו ההלכתית, המקשיבה לדופק החיים ולמצוקות השואל, והן בשיטת הלימוד, השואבת ממקורות היסטוריים לצד המקורות התלמודיים והמטמיעה כלי מחקר אקדמיים בעיון.

מאמרים אחרונים בקטגוריית מעמד האישה

כמו בכל הנושאים ההלכתיים גם נושא זה עובר תהליך של הבשלה והפנמה, והרבנים כמו הציבור מתרגלים לשינוי במעמדה של האשה. לאור השינוי הזה אנו מחוייבים להוביל קו ברור שמלווה את חינוכם של הבנים ביחס לראיית האשה כשותפה למילוי האתגרים של האדם בעולם.

מאמרים אחרונים בקטגוריית חגים

בקטגוריה זו הנכם מוזמנים לעיין במאמרים שונים אשר נכתבו ע"י הרב בני לאו ומהווים נקודת השקפה רעננה ומבארת בנושאי חגי ומועדי ישראל.

מאמרים אחרונים בקטגוריית הרב עובדיה יוסף

התגלגלה לידי הזכות להתבונן מקרוב מאד בעולמו הפנימי של הרב עובדיה יוסף – זהו העולם של לימוד התורה והכתיבה ההלכתית. במסגרת כתיבת עבודת מחקר האיר לי הרב את עיניו ופתח לפני את דלת ביתו.

מאמרים אחרונים בקטגוריית ביקורת ספרים

מעבר להיותו סופר ופובליציסט בעצמו, פעמים רבות מבקשים מהרב בני לאו לכתוב מאמרי ביקורת על ספרים שונים. המאמרים הללו מתפרסמים לאחר מכן בעיתונות הכתובה.