02-623-6223אמציה 4 ירושלים
דף הבית / הרב בני לאו / שאלות ותשובות

שאלות ותשובות

שאלות ותשובות - הרב ד

ברוכים הבאים למדור השאלות ותשובות של הרב בני לאו

במדור זה מרוכזות מגוון שאלות ותשובות אשר השיב הרב לפונים אליו. התשובות לשאלות הללו משקפות את הקו החינוכי שנוקט הרב בני לאו בסוגיות חברתיות והלכתיות שונות. הנכם מוזמנים לעיין בשו"תים הבאים , ואף לשלוח לרב שאלה.

שו"ת בנושא מעמד האישה

מדי פעם מגיעה אשה לבית הכנסת ומבקשת לומר קדיש במהלך השבוע. לא פעם נלווה אל הבקשה הזו סיפור על דלתות בית כנסת שנסגרו בפניה במקומות אחרים. זוהי רק דוגמא אחת שבה אנו נפגשים עם מעמד האישה לפי מבחן המציאות, ומעמד האישה לפי מבחן ההלכה. בקטגוריה זו ניתן לסקור את התשובות לשאלות השונות בנושא מעמד האישה.

שו"ת בנושא כשרות

מזה כמה שנים אני נדרש, על ידי מספר משפחות, לטפל בשאלות שונות הנוגעות לכשרות. בין אם אלו שאלות הכשורות לכלי הזכוכית והכשרתם, או לחסה ללא תולעים – כאן ניתן יהיה למצוא את תשובותיי לשאלות השונות

שו"ת בנושאים שונים

בקטגוריה זו ניתן למצוא אסופה של שאלות ותשובות בנושאים שונים

שו"ת בקטגוריה אנשים ומוגבלויות

לציבור יש כוח רב בקביעת מקומו ומעמדו של בעל המוגבלות בתוככי החברה. היחס למוגבלים אינו גזירת שמים ונתון לתשומת הלב ולאחריות של הקהילה כולה. במדור זה נבחן את השאלות והתשובות הנוגעות לנושא האנשים ומוגבלויות.

שו"ת בנושא סוגיות חברתיות

אנו חיים כיום בעידן של ערנות חברתית גדולה. הערנות הזו מביאה עימה שאלות רבות בסוגיות חברתיות שונות אשר מבקשות למצוא את האיזון שבין ההלכה לבין חיי היומיום.

שו"ת בנושא השבת

בקטגוריה זו ניתן למצוא שאלות ותשובות הנוגעות לענייני השבת.