02-623-6223אמציה 4 ירושלים
דף הבית / הרב בני לאו / מאמרים / פרשת השבוע / ממתק לשבת – פרשת במדבר ולחג השבועות

ממתק לשבת – פרשת במדבר ולחג השבועות

פרשת השבוע

פורסם במקור:

דף הפייסבוק של הרב בני לאו

פורסם בתאריך:

ד' בסיוון, התשע"ה |  22.05.2015

ממתק לשבת פרשת במדבר ולחג השבועות.

חווית המדבר וחווית קבלת התורה עלולות לבלבל.

הראשונה – יציאה אל מרחב לא מוגן, לא מוגבל, ללא בעלות. זוהי תמצית הבחירה האלוהית להפגיש אותנו עם התורה במדבר כדי שנפנים את התודעה שלנו שהיא שייכת לכל באי עולם, וכל הרוצה – יבוא ויטול.

חווית קבלת התורה היא אחרת. התחושה שאני מחובר לאותיותיה של התורה מייצרת תודעה של שייכות אינטימית. אני והיא מחוברים. היא שלי ואני שלה. כל מי שהיה במעמד של הכנסת ספר תורה מכיר את החוויה הזו. משפחה תורמת ספר לעילוי נשמת קרוביהם, כל בני המשפחה מגיעים לאירוע, הקהילה מלפפת אותם בשמחה, ראש המשפחה רוקד בתהלוכה מחובק באוהביו ומחבק את הספר.

השבוע השתתפתי בהכנסת ספר תורה באלקנה, לזכרם של יחיאל וציפורה – הוריו של יוסי רון, שנהרגו בכפר עציון במלחמת השחרור, ולזכרה של בתם של יוסי ואסתר, ציפי, שנהרגה בתאונת דרכים. אתה מתבונן בתמונה ויודע כמה אינטימיות יש בה.

התנועה המקסימה של החיבוק עלולה להוליד תודעה שבה כל מגע של מישהו אחר עם התורה יתקבל באימה ובהתנגדות עזה. "אל תגע באהובתי". צריך הרבה ענווה וגדלות להכיר בשילוב הזה של קבלת התורה האישית בתנאי המדבר המשוחרר מבעלות. עם התודעה הזו אנו נכנסים אל החג שבו רבבות ימלאו את הארץ בלימודי תורה, בכל הקולות ובכל הדעות – חיבוקים פרטיים לנכס משותף. חג שמח.

הכנסת ספר התורה באלקנה
הכנסת ספר התורה באלקנה
אולי גם זה יעניין אותך: