02-623-6223אמציה 4 ירושלים
דף הבית / הרב בני לאו / מאמרים / אקטואליה / נקמה אינה רשיון לרצח חפים מפשע

נקמה אינה רשיון לרצח חפים מפשע

אקטואליה

החדשות הקשות מתגלגלות לאיטן. פחדנו מהן. הנער מוחמד נרצח כנראה על ידי יהודים שביקשו לנקום את נקמת דמם של גיל-עד, אייל ונפתלי הי"ד. ראשי התיבות הללו: ה' יקום דמם, מקבלים משמעות. לא אנשים פרטיים נוקמים דם ההרוגים. נקמה אינה רשיון לרצח חפים מפשע. נקמה אינה מסורה בידי חמומי מוח. יש נקמה בעולם אך היא מכשיר עם עוצמת הרס והשמדה שאין מוסרים אותו בידי בשר ודם.

באוזני מהדהדים קולות ששמעתי על יהודים ברכבות בגרמניה הזועקים מבעד לחלון האטום: "יהודים, נקמה"! זעקה כזו שייכת לאנשים עם ידיים חשופות שנוסעים אל רציחתם בעלבון שאין למעלה ממנו.

ידינו אינן חשופות. הורינו בנו עבורנו מדינה. יש לנו צבא ויש ממשלה. אנו צריכים להגן על חיינו ולעמוד זקופים וחסונים כנגד כל העומדים עלינו לכלותינו.

אך בהיותנו מדינה אנו גם מבטיחים לכל המיעוטים החיים בתוכנו את אותו בטחון שאיש לא יפגע בהם, בגופם או בכבודם. אנחנו לא מיעוט נרדף הדורש בעלבונו נקמה. אנחנו מדינה ריבונית ואחראית שמענישה את הפוגעים בה ולוקחת אחריות על כל יושביה, יהודים ואינם יהודים. הרצח של הנער מוחמד מחייב אותנו כולנו לחשבון נפש ולתענית ותשובה. אנו חייבים לעצור את דהרת רכבת דמי הנקמה ולרסן את היצרים הגואים של שפיכות דמים.

פורסם במקור:

דף הפייסבוק של הרב בני לאו

פורסם בתאריך:

ח' בתמוז, התשע"ד |  06.07.2014

אולי גם זה יעניין אותך: