02-623-6223אמציה 4 ירושלים
דף הבית / הרב בני לאו / מתוך הפייסבוק / על רבנו – הרב אליהו גרוסברג ז"ל

על רבנו – הרב אליהו גרוסברג ז"ל

מתוך הפייסבוק

25 ימים לעומר. חוזרים מהלוויה של רבנו הרב אליהו גרוסברג. קשה להאמין שמורה בתיכון יטביע חותם עמוק כל כך בלבבות אלפי תלמידים, בתוכם רבנים, מחנכים, שופטים, מפקדי צבא ואנשי בטחון בכירים, והמוני אזרחים טובים מכל קצות הארץ. הרגשנו שהוא אוהב אותנו. ומכיוון שכך – השתדלנו לשמח אותו. ומכיוון שהוא כל כך אהב את הגמרא – אהבנו גם אנחנו את הגמרא. אהבה שגררה אהבה ועוד ועוד.

חודש אייר תשלח (יוני 78) יצאנו איתו לטיול שנתי לרמת הגולן. הוא, שכמעט לא עזב את ירושלים מיום צאתו לעולם, התרגש כמו ילד מכל מפל. עמד איתנו מתחת למפל דבורה ושר בבכי "הנני העני ממעש". רקד איתנו בירידה לזויתן "עבדו את ה' בשמחה", עמד בנחל ופייט "שאו מרום עיניכם וראו מי ברא אלה". ארבעה ימים הלכנו איתו, שמוליק לנגנטל ואני, יד ביד. כולו רצוף אהבה.

הרב אליהו גרוסברג ז
בתמונה - ר' אליהו ושמוליק (היום הרב שמואל טל) בנחל דבורה, אייר תשל"ח.

ביום חמישי בערב חזרנו לישיבה. עייפים ומאושרים.

ביום ששי בבוקר ישבנו לשיעור הבוקר שנמשך עד לצהרים. פתאם נשמע קול פיצוץ מחריש אוזניים מרחוב הפסגה. אוטובוס מספר 12 התפוצץ בפיגוע טרור. ר' אליהו זיהה כשעתיים לפני שבת את בתו, רוחמה – שחזרה מבית הספר. הלוויה עוד הייתה לפני כניסת שבת. ישבנו בחדר האוכל בסעודת שבת, וידענו שחלון ביתו צמוד אלינו. פחדנו להשמיע קול. פתאום נשמע קולו המתוק בשירת זמירות שבת. העזנו להיכנס אליו והוא חיבק אותנו ואמר בקול שקט: "קינדערלאך, שבת היום, אין אבלות בשבת". את הבכי של מוצאי שבת לא נוכל לשכוח לעולם. מאז, שלשים ושבע שנים הוא הסתובב בבתים של נפגעי טרור וניחם. הוציא אנשים בכוח האמונה שלו ממוות לחיים. עיניים שיודעות ללטף, רוך שרואה את הטוב שבאדם, מידת הרחמים שמתגלגלת ומשפיע על כל מי שבא איתו במגע. כולו רצוף אהבה.

כעת, בעת תפילת הנעילה, אנו שומעים את קולו המתפלל בניגון המיוחד רק לו: "פתח לנו שער בעת נעילת שער, כי פנה היום".

בתמונה – ר' אליהו ושמוליק (היום הרב שמואל טל) בנחל דבורה, אייר תשל"ח.

פורסם במקור:

דף הפייסבוק של הרב בני לאו

פורסם בתאריך:

י' באייר, התשע"ה |  29.04.2015

אולי גם זה יעניין אותך: