02-623-6223אמציה 4 ירושלים
דף הבית / הרב בני לאו / מאמרים / אקטואליה / שלשה ימים לפני מדורות ל"ג בעומר והארץ בוערת

שלשה ימים לפני מדורות ל"ג בעומר והארץ בוערת

אקטואליה, מתוך הפייסבוק

שלשים ימים לעומר. שלשה ימים לפני מדורות ל"ג בעומר והארץ בוערת. אש זרה. לא מחממת ולא מלטפת. כמו בכל מדורה גם כאן יש מוקד, יש חומר בעירה ויש מי שדואג לתדלק ולהגביה את הלהבות עד לאובדן שליטה. שוחחתי אמש עם כמה חברים מבני העדה האתיופית. כולם, אבל כולם, בכו בתסכול נורא. ההפגנה הזו ברחה להם לידיים זרות. בשיחות הפנימיות הם אומרים זאת בגלוי. זאת לא המשטרה אלא קבוצות קצה שמחפשות לחבל בעמוד השדרה הישראלי. תסתכלו על לוחמי אגוז שחזרו עם גופת חברם אור ז"ל מנפאל. בקלות תגלו את כל צבעי העור מגובשים באבלם. רק מחרחרי ריב מהלכים בינותינו ומחפשים חומרי בערה לתדלק את המדורה. הנושאים מתחלפים. זה לא באמת משנה העיקר שדולק טוב ומצטלם טוב.

ואתמול, בשעת לילה מאוחרת, יצאתי משיעור לזכר הקצין נתן כהן ז"ל ממודיעין (שנהרג בצוק איתן). בשיעור ראיתי את היחד הרגיל שלנו. את כל העדות וכל ההשקפות – מאות אנשים מתייחדים ומלוכדים. ואז קיבלתי טלפון מחבר שסיפר לי על עוד מדורה קטנה ורעה בעיר רחובות. ילדי בר מצווה עם צרכים מיוחדים בבית ספר לטם התכוננו חצי שנה עם הצוות לטכס מיוחד שהכינו עבורם אנשי התנועה המסורתית. כשהגיע המועד התברר שמישהו דואג לשלומם ולנשמתם של הילדים ומשפחותיהם ואוסר על קיום הטכס כי הוא לא אורתודוכסי.

אני מכיר את הסיפור הזה. במשך שנים עקבתי אחרי האופן שבו התנועה המסורתית הכינה את הילדים המיוחדים האלה לחגיגה. בתי הכנסת האורתודוכסיים התקשו להתמודד עם זה. מה כואב לרבנים ולראש העיר ברחובות שחיבל בשמחה? במקום ללמוד מכל אדם, והקונסרבטיבים בתוכם, בחרו לכופף ידיים. גם זו אש רעה וזרה, גם זו הוספת שמן למדורה שמתלקחת עלינו ובנו. זה לא נכון לנו. מגיעה לנו מדורה מאירה ולא מחשיכה, מחממת ולא שורפת.

פורסם במקור:

דף הפייסבוק של הרב בני לאו

פורסם בתאריך:

ט"ו באייר, התשע"ה |  04.05.2015

אולי גם זה יעניין אותך: